You are browsing the archive for Origami eşyalar.

Fashion’s Night Out 2011′e FLO İstinye Park Mağazası’nın vitrinini süsleyerek katılıyoruz

13 Eylül 2011 in Duyurular, Genel

DÜnyaca ünlü Vogue Dergisi tarafından her yıl dünya genelinde birçok şehirde düzenlenen Fashion’s Night Out Etkinliği 15 Eylül 2011′de İstinye Park Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek. Alışveriş Merkezindeki her mağaza müşterileri için bir birinden ilginç etkinlikler hazırladı. Biz de Origamisan ekibi olarak FLO Ayakkabı Mağazasının vitrinini o güze özel tasarladığımız Origami ayakkabılar ve çeşitli figürler ile Fashion’s Night Out 2011 için süslüyoruz. Ayrıca 17,00 – 24,00 arası ziyaretçilerimizle Origami ayakkabılar katlayacağız. Katladığınız ayakkabılarınızı size hediye edeceğiz. Read the rest of this entry →

Hediye Kutusu

10 Ekim 2010 in Origami Videoları

Bugün sizlerle parçalı Origami tekniğiyle kare kutu yapacağız. 9 Parçadan oluşan kutumuzun parçalarının katlanması oldukça basit. Birleştirmesinde sorun yaşamamak için parçalarınızı çok dikkatli katlamanız gerekiyor.

Read the rest of this entry →

Sepet

06 Ekim 2010 in Origami Videoları

Bugün Video Origami bölümümüzde, küçük ayrıntıları çıkarırsak çok zor olmayan ama hem kullanışlı hem de çok şık bir sepet yapımını göstermeye çalışacağız. Birkaç denemede çok başarılı sepetler katlayacağınızı ve farklı kağıtlarla çok güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz. Hadi bakalım kağıtlarınızı hazırlayın. Başlıyoruz!.. Read the rest of this entry →

İspanyol Kutu

24 Ekim 2009 in Diyagramlar

Origami’nin yaygın olduğu ülkelerden biri de İspanya.  Bugün sizlere İspanya’da ortaya çıkmış geleneksel bir modeli öğretmeya çalışacağız.

Read the rest of this entry →

Kartvizit Kılıfı

19 Haziran 2009 in Origami Videoları

Yeni bir model eklemeyeli uzun bir süre oldu ama aklımız hep burdaydı. Sevgililer günü, anneler günü derken babalar gününü atlamak büyük ayıp olurdu. Babalar günü için iyi bir fikir olacağını umuyoruz ama her zaman kullanabilir,içine pasonuzu ya da kimliğinizi koyabilir ya da başkalarına da hediye ebilirsiniz. Ya da kim bilir devam etmekte olan yarışmamıza belki de bu modelle katılmak istersiniz. Biz daha sağlam ve şık olması için washiden katladık. Siz farklı kağıtlar deneyebilirsiniz.

Read the rest of this entry →

Mini Albüm

07 Haziran 2009 in Diyagramlar

Yoğun hayat temposu maalesef bizi de etkiliyor ve sizlere yeni birşeyler sunmakta gecikiyoruz. Umarız bugün yapacağımız mini albüm bizi affettirir. Sayfa sayısı ve kullanacağınız kağıdı siz seçin bakalım nasıl olacak. Bugün sadece uç uca birleştirmeyi gösterebildik ama en kısa zamanda kitapçık ve küp şeklinde birleştirmeyi de göstereceğiz.

Read the rest of this entry →

Kurşun Kalem Kitap Ayracı

16 Nisan 2009 in Origami Videoları

Bize göre harika bir model ekliyoruz bu gün ve umuyoruz ki siz de bizimle aynı fikirdesinizdir. Biz bu kalemleri o kadar çok sevdik ki uzun süre oynadık, evirdik çevirdik fotoğrafladık. Sadece kitap ayracı olarak değil, düzenleme yapmanız gerektiğinde de gruplama ya da işaretleme işlemlerinde kullanabilirsiniz. Dahası bizce hediye bile edebilirsiniz! Kalemlerimiz hakkında siz ne düşünüyorsunuz o kadar merak ediyoruz ki…

Read the rest of this entry →

Çerçeve

08 Nisan 2009 in Origami Videoları

Bugün katlayacağımız model bizi sadece eğlendirmekle kalmasın biraz da kullanışlı olsun dedik ve çerçeve katlamaya karar verdik. Bu çerçeveyi Origami’yi eğitim dünyasına kazandıran kişi olarakta bilinen ünlü Alman eğitimci Frobel’in blok katlamalarından esinlenerek yaptık. İlerleyen günlerde bu çerçevenin farklı kullanımlarını da göreceğiz.

Read the rest of this entry →

Etek

11 Mart 2009 in Origami Videoları

Dün katladığımız pantolonlu gömleğimize bugün kolay bir etek katlıyoruz. Küçük yaş grubu çocuklarla katlamak isterseniz biraz zor gelebileceğinden daha da basitleştirip kağıdın iki tarafını arkaya katlayıp uzun bir üçgen yapıp gömleğe ekleyebilirsiniz.

Read the rest of this entry →

%100 Katlanabilen Sandalyeler

12 Ocak 2009 in Tasarımda Origami

Designboom and 100% design isimli tasarım firmaları 2003 yılında uluslar arası bir tasarım yarışması düzenlemişler. Yarışmanın konusu “%100 Katlanabilen Sandalyeler”. Kullanımı kolay, kullanışlı ve tamamen katlanabilir sandalyelerin tasarlanmasının istendiği bu yarışmaya 84 ülkeden, 1300`den fazla yarışmacı katılmış. Yarışmada birinciliği Romanya`dan katılan Radu Comsa tarafında tasarlanan “Katlanabilen Sıralı Sandalyeler” isimli çalışma kazanmış.

Read the rest of this entry →