Ana Sayfa » Okuma Odası

Origamisan Akademi Atölye Çalışmaları ve Temel Origami Eğitimi Başlıyor

Uzun bir hazırlık döneminden sonra Origamisan Akademi kapılarını hobi severlere açıyor. 3 Aralık 2011 Cumartesi’den itibaren Temel Origami Eğitimlerimiz ve Atölye çalışmalarımız başlıyor. Detaylı bilgi ve başvurularınız için kurslar bölümümüze bakınız.

 

 

Origami Kurban Bayramı Kartı ve İnek Katlama


Bayram bize çok iyi gelecek, üstelik dinlenmiş de olacağız diye düşünürken bayram sonrası hüznüyle birlikte daha yorgun olduğumuzu hissediyoruz. Ama şikayetimiz yok biz işimizi nasılsa çok seviyoruz!Bayram öncesinde hazırladığımız sevimli Origami kartımızı sunuyoruz sizlere. Salonun bir köşesinde sessiz sakin fotoğraflanmayı beklerken misafir çocuğun hışmına uğramış olsa da son anda kurtararak, geri döndürebilmeyi kısmen başardık sanıyoruz.

Read the rest of this entry →

Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Sonrası

Yoğun çalışmalarımız sonucu bayrağımızı bitirdik. Stresli ve yorucu bir gündü ancak bir o kadar da keyifli. Bayrağımız 10 Kasım sonrasına kadar sergilenecek. Ziyaretetmek isteyenler Ankamall’un zemin katında kendisini görebilirler. Görme şansı olmayanlar içinse fotoğraf ekliyoruz. Read the rest of this entry →

Atilla Yurtkul

Ülkemizde Origami her ne kadar olması gereken yerden çok geride olsa da, Origami’ye gönül veren, ustalaşan Origami dostları ile tanışmak bizi çok sevindiriyor. Bugün Origami dostları köşemizde Atilla Yurtkul’u tanıyacak, sizlere her biri birbirinden mükemmel eserlerinden bir demet sunacağız

Read the rest of this entry →

İnanılmaz Kağıt Şehir – Okyanustaki Kale

Japon origami sanatçısı, Wataru İto dört yılını kağıttan inanılmaz bir model şehir inşa etmek için harcamış. 1.8 m x 2.4m x1m boyutlarındaki eserini kağıdı katlayarak, keserek ve yapıştırarak oluşturmuş.

Read the rest of this entry →

29 Mart 2011
Origami Günlüğü

Origami Uçak Oyunu

Origamiden esinlenmiş basit ve güzel bir oyun. Amacınız kağıt uçağa yazılı notu ulaştırmak.
Read the rest of this entry →

29 Aralık 2010
Origami Günlüğü

Origamisan Akademi’den Bir Sahne

Çalışmalarımız hala devam ederken bir yandan da internet sitelerimizi güncellemeye çalışıyoruz. Tüm işleri eş zamanlı yürütmek zor olduğundan aksamalar yaşayabiliyoruz.

O bakımdan tüm diğer siteleri de kontrol etmenizi öneririrz. Zira şu sıralar Kirigamisan‘ı güncelliyoruz. Öte yandan ise mekânımızı donatmaya devam ediyoruz. Çabucak ve kısacık bir sahne sunalım istedik. Yolu bu taraflara düşenleri yerimize bekliyoruz.

Read the rest of this entry →

12 Aralık 2010
Origami Günlüğü

Origamisan Akademi’de Eğitim Kursundan Kareler

Haftasonu kursumuz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta konumuz Parçalı Origami’ydi.

Kursumuz başladı ancak hala sizlerden katılmak istediğini bildirenler oluyor. Şu anki kursumuz eğitimcilik kursu. İleride yeni başlayanlar için de kurslarımız olacak. Yeni kurs tarihlerini buradan bildireceğiz. İlgilenenlerin sitemizi takip etmesini öneririz.
Read the rest of this entry →

Banknot Mücevherler

Mücevher tasarımcısı Tine De Ruysser tasarımlarında Origami’yi kullanması ile tanınıyor. Daha önce metal ve kumaş katlayarak oluşturduğu tasarımlara çeşitli ülkelere ait banknotları da eklemiş. Banknotları katlayarak bilezik, kolye, küpe ve yüzük gibi çeşitli mücevherler yapan Ruysser tasarımlarında banknot seçmesinin nedenini her ne kadar kağıtdan da yapılsa paranın da altın ya da diğer değerli madenler gibi bir değeri olduğunu ortaya koymakmış.

AKIRA YOSHIZAWA

Bugünden itibaren “Okuma Odası” bölümümüzde Origami üstadlarının hayatına yer vermeye çalışacağız. İlerleyen dönemlerde bahsettiğimiz üstadlar tarafından icat edilmiş Origami modellerinin diyagram ve videolarına da yer vereceğiz. Origami Üstadları bölümümüzün ilk konuğu olarak Origami dünyasında adından en çok söz ettiren kişiyi, yani Akira Yoshizawa’yı seçtik.

Read the rest of this entry →